Picu izteicieni:

"Mēs dzīvojam laikā, kad pica tiek piegādāta ātrāk nekā policija ierodas." Jeff Arder

"Pasaulē vislabākais izgudrojums ir alus. Ak jā, arī ritens bija labs izgudrojums, bet tas netik labi iet kopā ar picu." Dave Barry

"Netālu no manām mājām ir picērija, kurā pārdod tikai picas šķēles. Picērijā var redzēt kā cepējs gaisā mētā trīstūrus." Steven Wright

"Labāk sagriez picu četrās šķēlēs, jo es neesmu tik izsalcis, lai apmēstu sešas."Yogi Berra

"..un es arī ēst negatavoju. Vismaz kamēr ir picu piegāde." Tiger Woods

"Idejas ir kā picu mīkla, radītas lai mestu gaisā." Anna Quindlen

Picu vēsture:

Picas vēsture joprojām ir miglā tīta, jo nav skaidri pierādījumi kura nācija izgudroja picu. Neskatoties uz to, picas vēstures ceļā ir daudz interesantu faktu. Mēs varam tikai spekulēt kurš izgudroja picu.

Pica, tādu kādu pazīstam šodien, ir maizes garoza ar tomātu pamatu un pārklāta ar garnējumu. Tomāti Eiropā nebija pieejami, līdz Spāņu kuģotāji 16. gadsimtā tos atveda no Amērikas. Mūsdienu pica ar maizes pamatu, tomātiem un citiem garnējumiem radās tikai vēl vēlāk vēsturē – ap 18. gadsimtu Neapolē Itālijā.

Itāļu folklora apgalvo, ka pirmā pica radās Itālijā. Ir droši pierādījumi, ka senos laikos, seniem Grieķiem un Romiešiem bija maize, kura tika izrotāta ar garšvielām pirms cepšanas. No vēsturiskiem rakstiem, ir sināms ka Grieķu pica bija ar dārzeņiem, savukārt Itāļu picas izcelsme ir daudz sarežģītāja. Tās bija dekorētas ar cūku gabaliņiem, olīvēm un saldās picas ar medu, rozīnēm un riekstiem. Dažas no šīm saldām picu receptēm joprojām ir saglabājušās un tiek lietotas mūsdienās.

Itāļu picu vēsture:

(drīzumā)

Amerikāņu picu vēsture:

(drīzumā)